Pamoka kaip naudotis torrentais

pagal | 2012 10 28

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja failų keitimosi būdas – torrent’ai. Jų veikimo principas paprastas – kažkas patalpina kokį failą į torrent’ų puslapį ir taip leidžia kitiems žmonėms iš savo kompiuterio siųstis tą failą (tas žmogus į internetą neįkelia pačio, tarkim, filmo, jis įkelia tik tarsi nuorodą į savo kompiuterį). Atsisiuntęs kitas žmogus duoda tą failą atsisiųsti kitiems ir taip grandinė eina toliau. Taigi kaip tais torrent’ais pradėti naudotis?

uTorrent

1. Visų pirma mums reikės torrent failų atsisiuntimo programos. Viena geriausių ir mažiausiai apkraunančių – uTorrent. Programą atsisiunčiame iš ČIA (spaudžiame Free Download, truputį palaukiame, įrašome apsaugos žodžius, spaudžiame Create Download Link ir tada Download File).

2. Ant atsisiuntusio failo…

spaudžiame dukart. (Windows Vista ir 7 naudotojai gali būti paprašyti patvirtinimo, ar tikrai norite įdiegti programą – spaudžiame Yes).

3. Iškvietus įdiegimo vedlį spaudžiame Toliau > :

4. Spaudžiame dar vieną Toliau >, Aš sutinku – sutinkate su programos naudojimosi sąlygomis, dar vieną Toliau >, ir galiausiai Diegti (Windows Vista ir 7 naudotojai vėl gali būti paprašyti patvirtinimo, ar tikrai norite įdiegti programą – spaudžiame Yes).

… programa nerodo diegimo statuso. Todėl paspaudus Diegti po kelių sekundžių programa yra įdiegta ir jos piktogramos ieškome darbalaukyje.

Naudojimasis programa:

1. Darbalaukyje susirandame uTorrent piktogramą ir dukart ant jos paspaudžiame:

2. Paleidę programą galime pakeisti kai kuriuos jos nustatymus, tai galite padaryti paspaudę ant paveikslėlio raudonai pažymėtos piktogramos:

3. Atsidarius Nustatymams spaudžiame Katalogai, kuriame pasirinkite vietą kompiuteryje, kur norėtumėte išsaugoti failus:

… kitų nustatymų galite nekeisti – programa automatiškai įsijungs paleidus kompiuterį, ji visada bus Start juostoje (prie laikroduko, kaip ir Skype’as).

Torrent’ų siuntimasis:

1. Geriausias puslapis siųstis torrent’amswww.thepiratebay.sx.

2. Pasikrovus puslapiui paieškos langelyje įrašykite norimo atsisiųsti failo pavadinimą – aš ieškau CCleaner. Spaudžiame Pirate Search:

3.  Puslapis suras daug Jūsų užklausą atitinkančių failų. Rinkdamiesi kurį siųstis būtinai paskaitykite komentarus – dažnai juose būna apibūdinamas įdėtas failas – ar jis veikia, ar neveikia, ar yra kokios kitos problemos. Taip pat rinkdamiesi kurį failą siųstis atkreipkite dėmesį į siuntėjų ir atsisiuntėjų skaičių (the piratebay.org – siuntėjai SE, atsisiuntėjai – LE). Kuo daugiau siuntėjų – tuo daugiau žmonių tą failą turi, todėl tuo greičiau Jūs tą failą atsisiųsite (paveikslėlyje pažymėta raudonai). Norėdami patekti į failo aprašymą, spauskite ant jo pavadinimo (paveikslėlyje pažymėta žydrai):

(Paspauskite ant paveiksliuko, kad pamatytumėte jį visą)

4. Jeigu Jus tenkina failas – jo torrent failiuką atsisiųskite paspaudę DOWNLOAD THIS TORRENT:

5. Atsisiuntus torrent failiukui iškarto įsijungs uTorrent programa, kuri Jums ir atsiųs norimą failą. Iššokusioje lentelėje spaudžiame Gerai. Dėmesio: jei siunčiatės kokį muzikos rinkinį ir ten yra daug dainų, bet nenorite jų visų siųstis – tiesiog nuimkite varnelę (pažymėta oranžine spalva) prie jos pavadinimo.

6. Štai ir viskas failas po kurio laiko pradės siųstis. Programos lange matysite informaciją apie atsisiuntimą:

Pažymėta rudai – kiek procentų failo atsisiuntė;

Pažymėta raudonai – kiek liko laiko laukti iki failo atsisiuntimo;

Pažymėta geltonai – atsisiuntimo greitis.

Atsisiųstą failą rasite ten, kur nurodėte atsisiuntimo vietą Nustatymuose.

Štai ir viskas. Naudojimasis torrent’ais tikrai nėra toks sunkus kaip gali atrodyti. Svarbiausia atsirinkti Jus tenkinantį failą, pasiskaityti jo komentarus ir žiūrėti ar yra daug failo siuntėjų (juk tai kartu rodo ar failas patikimas, nes jei jis blogas, kam jį tiek daug žmonių siuntėsi? ( :) ).

Beje, nuolatos palikite įjungtą antivirusinę programą, maža kas ten gali būti pasislėpę kad ir atrodytų patikimame faile.

Šaltinis: kompiuteriupatarimai.blogas.lt
VN:F [1.9.13_1145]
Reitingas: 8.8/10 (33 balsų)
Pamoka kaip naudotis torrentais, 8.8 out of 10 based on 33 ratings
Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive

2 komentarai

  1. rytcka7

    kaip ta torenta parsisiust

    VN:F [1.9.13_1145]
    Įvertinimas: 0.0/5 (0 balsų)Parašykite komentarą