Programų kategorija: Mūsų partnerių sukurtos pamokos

Mūsų partnerių sukurtos pamokos padės jums atrasti ir suprasti kompiuterio subtilybes. Taip pat aktualios naujienos ir straipsniai apie IT ir programas: kaip nufilmuoti žaidimą, kaip susikurti radijo stotį, kaip kompiuterį valdyti nuotoliniu būdu ir kita. Kalba netaisyta.

Ubuntu linux komandos

Pasitaiko atvejų, kai sistemai nepavyksta užkrauti grafinės aplinkos, dėl parsiųstų atnaujinimų paketų nesuderinamumo arba aktyvuojant naujai įdiegtą vaizdo plokštės tvarkyklę. Tokiu atveju mes galime pasinaudoti komandų aplinka ir sutvarkyti sistemą. Paskutiniu atveju galima tiesiog pasidaryti reikalingų duomenų kopijas į kitą kietojo disko skirsnį ir švariai įdiegti operacinę sistemą. Norint įsijungti virtualią „Console“ reikia paspausti šią… Skaityti toliau »

Kompiuterio valymas

Viena dažniausių problemų – kompiuterio sulėtėjimas po tam tikro laiko. Ką tik sutvarkytas kompiuteris veikia puikiai, tačiau laikui bėgant pastebimai sulėtėja. Pagrindinės priežastys yra susikaupę laikini failai, disko fragmentacija ir įvairios nepageidaujamos programėlės, kurios susikaupia dažnam aktyviam interneto naudotojui. Šių problemų sprendimas – periodinė kompiuterio profilaktika. Čia pasidalinsiu savo metodais. Taigi dar kartą pabrėšiu pagrindines… Skaityti toliau »

Paprastas kompiuterio darbo pagreitinimas

Nevalomame kompiuteryje net per kelias dienas gali prisikaupti devynios galybės nereikalingų failų, šiukšlių. Ilgainiui jų tiek prisikaupia, kad jie ima stabdyti kompiuterio darbą, o po to seka tik viena išeitis – Windows’ų perrašymas. Norėdami to išvengti turėtume bent kartą per savaitę gerai pravalyti kompiuterį. Glary Utilities 1. Atsisiunčiame programą Glary Utilities iš ČIA (spaudžiame Free Download,… Skaityti toliau »

Pamoka kaip naudotis torrentais

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja failų keitimosi būdas – torrent’ai. Jų veikimo principas paprastas – kažkas patalpina kokį failą į torrent’ų puslapį ir taip leidžia kitiems žmonėms iš savo kompiuterio siųstis tą failą (tas žmogus į internetą neįkelia pačio, tarkim, filmo, jis įkelia tik tarsi nuorodą į savo kompiuterį). Atsisiuntęs kitas žmogus duoda tą failą… Skaityti toliau »

Windows XP sulietuvinimas

Po LIP’o instaliavimo reikia perkrauti OS. Norint atsisakyti lietuvybės (LIP’o), reikia ją išinstaliuoti per Add/Remove Programs (Pridėti arba Pašalinti programas): Arba dar kartą paleisti instaliaciją: Už padaryta žalą vartotojams neatsakome! Atsakingi tik jūs patys! Šaltinis: vitalio.puslapiai.lt      

Nemokamas “Nero” pakaitalas diskams įrašyti

Karts nuo karto prireikia ką įsirašyti į CD arba DVD. Dažnas mūsų naudoja arba Windows įrašymo programą arba “Nero”, kuri yra, pripažinkim, tikrai lėta. Taigi ar yra kas geresnio? CDBurnerXP 1. Iš ČIA atsisiunčiame CDBurnerXP įdiegimo vedlį. 2. Ant atsisiuntusio failo… …spaudžiame dukart ir taip iškviečiame įdiegimo vedlį (Windows Vista ir 7 naudotojai gali būti… Skaityti toliau »

Greičiau pasiekiame svetaines naršyklėje „Chrome“

„Chrome“ yra greita ir patogi. Tačiau gali būti dar geresnė! Spustelėjus naują kortelę pamatome dažniausiai lankytų svetainių paveikslėlius. Tai ne visada patogu. Geriau iš dėliokime mums svarbius puslapius. Taip daryti leidžia kita naršyklė „Opera“ su sparčiojo rinkimo (angl. „speed deal“) puslapiu. Tokį patį galime turėti ir „Chrome“. Tereikia įdiegti priedą „Speed Deal“. (aut. http://computerbild.veidas.lt)

Blokuojame kopijavimą

Uždraudžiame duomenų kopijavimą į USB atmintinę. Mūsų kompiuteris – mūsų tvirtovė. O juk kas prisėdęs prie jo gali per kelias sekundes nukopijuoti mūsų duomenis į USB atmintinę. Apsaugosime savo privatumą ir uždrausime duomenų kopijavimą iš kompiuterio į išorines duomenų laikmenas. Patarimo metu teks pakeisti kelis “Windows“ registro pakeitimus, todėl verta susikurti registro kopiją. Kaip susikurti… Skaityti toliau »