Ką daryti jei nesikrauna Windows XP?

pagal | 2009 11 29

Ką daryti, jei nesikrauna XP?


Su gerai prižiūrimais kompiuteriais tai retai atsitinka, bet būna visko – po naujų tvarkyklių įdiegimo, kokios nors programos „lūžimo“ ar pro apsaugą prasprukusio viruso operacinė sistema gali nebepasikrauti. Esame rašę, ką daryti, kai kompiuteris ima streikuoti, ir kaip atgaivinti Windows XP, tačiau pagalbos savo AK būdų yra ir daugiau. Šiame rašinyje – dešimt papildomų būdų gaivinti XP, kuriuos į vieną vetą surinko TechRepublic.

Pirmas būdas. Pirmiausia pamėginkime su Windows StartUp diskeliu. Padės, jei pažeistas sistemos disko paleidimo sektorius arba failai, kuriuos Windows XP naudoja sistemos krovimui. Toks būdas netinka neturintiems diskelių įrenginių (vis mažiau kompiuterių juos turi) ar pačių diskelių.

Diskelį reikia turėti pasiruošus iš anksto arba pasidaryti jį „sveikame“ kompiuteryje. Susiraskite My Computer aplanką, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite diskelio piktogramą (diskelis turi būti jau įdėtas), tuomet pasirinkite komandą Format. Po formatavimo į diskelį įrašykite C diske esančius: Boot.ini, NTLDR ir Ntdetect.com. Baigę darbą, perkraukite sistemą iš diskelio. Windows turėtų pasiimti sveikus failus iš diskelio ir pasikrauti normaliai.

Antras būdas. Galite pasinaudoti Last Known Good Configuration sistemos užkrovimui. Padės, jei kompiuteris nesikrauna dėl sugadintų įrašų registre. Kraunant tokiu būdu bus naudojama ankstesnė CurrentControlSet registro versija.

Perkraukite kompiuterį ir, kraunantis sistemai, paspauskite F8. Operacinių sistemų pasirinkimo sąraše, turėtumėte rasti Last Known Good Configuration – pasirinkite ją ir spauskite Enter.

Taip gaivinti kompiuterį galite tik vieną kartą – jeigu sistema nepasikraus su Last Known Good Configuration, tai vadinasi sugadinta ir atsarginė registro įrašų kopija.

Trečias būdas. Pasinaudokite System Restore galimybe. Aš taip pat šiuo dalyku gan dažnai naudojuosi ir jis puikiai atlieka savo funkciją. System Restore stebi visus vykstančius procesus ir, aptikusi keičiant ką nors svarbesnio, ji automatiškai padaro atsarginę kopiją.

Kraunant kompiuterį jums teks su F8 įjungti Safe Mode rėžimą. Pakrovę operacinę sistemą, pasirinkite: Start > All Programs > Accessories > System tools > System Restore. Čia tereikės pasirinkti automatiškai siūlomą funkciją „grąžinti operacinę sistemą į praeitį“.

Ketvirtas būdas. Recovery Console – dar vienas puikus būdas bandant atgaivinti sistemą. Visai neseniai juo pasinaudojau, kai įrašinėjau Ubuntu, nes buvo iškilę problemų, dėl kurių nepasikrovė nė viena OS. Tačiau norint atlikti šį veiksmą reikia turėti Windows XP diegimo diską.

Perkraukite kompiuterį su Windows XP CD diskų įrenginyje (jei reikia, perjunkite krovimo seką BIOS). Sulaukę OS diegimo pasirinkimo, spustelėkite R klavišą. Recovery Console ekrane Jums reikės įrašyti administratoriaus slaptažodį (jei toks yra, jei ne – nerašykite nieko, tiesiog spauskite „Enter“).

Penktas būdas. Pataisykite sugadiną Boot.ini failą. Šis failas atsakingas už sistemos krovimą ir vartotojui pateikiamą pasirinkimą sistemos krovimo metu, tad ir dėl jo gedimų visa sistema gali nebepasikrauti.

Šiuo atveju galite pasinaudoti Bootcfg įrankiu, kuris paleidžiamas iš Recovery Console (aprašytos ketvirtame būde). Recovery Console komandos eilutėje reikia įrašyti Bootcfg /parametras

Čia pateikiami visi įmanomi parametrai:

  • /Add – ieško operacinių sistemų ir leidžia jas pridėti į krovimo sąrašą.
  • /Scan – Skenuoja diską, ieško visų įdiegtų Windows versijų.
  • /List – Parodo visus įrašus esančius Boot.ini faile.
  • /Default – Nustato pagrindinę OS, kuri kraunasi įjungus kompiuterį.
  • /Rebuild – reikalingiausia ištikus bėdai – sukuria visiškai naują Boot.ini failą, tačiau visus žingsnius turi patvirtinti vartotojas.
  • /Redirect – Leidžia krovimo proceso valdymą nukreipti į parinktą jungtį (valdant iš išorės). Ši komanda turi du parametrus: [Port Baudrate ] ir [UseBiosSettings].
  • /Disableredirect – Išjungia nukreipimą.

Šeštas būdas. Sutvarkykite pažeistą krovimo sektorių kietajame diske. Kietojo disko krovimo sektorius yra rezervuota disko vieta, kurioje saugoma informacija apie operacinės sistemos failų sistemą (NTFS arba FAT32).

Šiam darbui taip pat reikės Recovery Console pagalbos. Šiuo atveju reikės įrašyti Fixboot disko_raidė. Vietoje disko_raidė įrašykite savo raidę, žyminčią kietąjį diską, kuriame yra pažeistas krovimo sektorius.

Septintas būdas. Sutvarkykite pagrindinį (angl. master) krovimo įrašą. Šis įrašas yra pačioje kietojo disko pradžioje ir valdo už Windows krovimo procedūrą.

Pakraukite Recovery Console ir įrašykite fixmbr kietojo_disko_pavadinimas Vietoje kietojo disko pavadinimas įrašykite diską į kurį norite įrašyti naują pagrindinį krovimo įrašą. Jeigu jūsų diskas yra C, tai pagal numatytuosius nustatymus ta eilutė turėtų atrodyti taip: Device\HardDisk0.

Aštuntas būdas. Išjunkite automatinį persikrovimą. Kai Windows XP susiduria su didelėmis problemomis (negali pasikrauti normaliai), ji automatiškai perkrauna sistemą. Gali atsitikti taip, kad tas perkrovimas vyks nuolat. Problemos neišspręsime, kol nenutrauksime šio ydingo ciklo.

Persikraunant sistemai, paspauskite F8, pasirinkite „Advanced Options“ ir Disable The Automatic Restart On System Failure. Paspauskite „Enter“. Nuo šiol, atsiradus problemų operacinė sistema sustos, o jūs ramiai, neskubėdami galėsite perskaityti, dėl kokių priežasčių ji sustojo.

Devintas būdas. Atkurkite sistemą iš atsarginės kopijos. Kaip didžioji dauguma kompiuterių vartotojų, atsarginių kopijų nedarau, nors gal ir vertėtų. Turiu tris kietuosius diskus: 40 GB – WinXP su programomis; 20 GB – šiuo metu su Linux (anksčiau čia laikydavau visus svarbiausius dokumentus) ir 160 GB – muzika, filmai, programų įrašymo įrankiai ir kita. Blogiausiu atveju perrašau 40 GB diską, o visa kita lieka – neprarandu nei dokumentų, nei savo filmų, muzikos kolekcijų.

Tačiau jei darote atsargines kopijas, pirmiausiai pabandykite atkurti operacinę sistemą iš jų (kuo naujesnę atsarginę kopiją turite, tuo šis būdas patrauklesnis).

Dešimtas būdas. Jeigu niekaip nepavyko sistemos atgaivinti kitais būdais ir neturite jos atsarginės kopijos verta išmėginti dar vieną būdą. Galima diegti operacinę sistemą iš naujo į tą patį Windows aplanką, kuriame ji buvo,  nepraranadant informacijos, sukauptos kietajame diske (Pastaba: Taip perrašyti Windows nerekomenduojama, jeigu norite diegti Windows visiškai naujai, geriau suformatuokite kietąjį diską).

Paleiskite kompiuterį iš Windows XP OS CD. Pasirinkite įrašyti Windows, sutikite su licencijos nuostatomis. Windows diegimo įrankis suras ankstesnę Windows kopiją ir paklaus, ar norite įrašyti sistemą iš naujo, ar atkurti senąją. Senosios atkūrimui reikia spausti klavišą R (kitu atveju – ESC). Toliau jau viską atliks diegimo įrankis.

VN:F [1.9.13_1145]
Reitingas: 8.7/10 (3 balsų)
Ką daryti jei nesikrauna Windows XP?, 8.7 out of 10 based on 3 ratings
Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive
Parašykite komentarą