Kartais dirbant kompiuteriu išnyra toks pranešimas: „Your system is low on virtual memory. To ensure that Windows runs properly, increase the size of your virtual memory paging file. For more information, see Help.“ Ką tokiu atveju daryti?
Oficialiame Microsoft tinklapyje rašo, kad reikia padidinti virtualios atminties kiekį.
Tai padės nevisada. Kad efektyviau spręsti problemą, paaiškinsiu, kas gi yra ta virtualioji atmintis. Virtualioji atmintis dar yra žinoma „page file“ arba „swap file“ pavadinimais, tai yra failas Jūsų diske (C:\pagefile.sys pagal nutylėjimą), kurį Windows ir programos naudoja kaip priedą prie operatyvinės atminties (RAM) kai prireikia. Rekomenduojamas numatytasis dydis yra 1.5 karto didesnis nei yra operatyvinės atminties. Virtuali atmintis yra RAM ir „page file“ suma. Taigi, jei Jūsų kompiuteris turi 512 MB operatyvinės atminties, jis turės 768 MB „page file“ pagal nutylėjimą. Iš viso bus 1.25 GB.
Minėta klaida dažnai atsiranda dėl prastai parašytos programos su atminties nutekėjimais (memory leaks), tada jos nuolatos naudoja vis daugiau ir daugiau atminties kol jos neišjungiate arba neperkraunate Windows. Tad pirma Jums reikia rasti, kuri programa kelia problemas.
Paspaudus „CTRL+ALT+DEL“ išsikviesite „Task manager“ (užduočių tvarkytuvą) (kai kuriose Windows XP konfigūracijose, papildomai reikia paspausti „Task manager“ mygtuką po CTRL+ALT+Del). Taip pat užduočių tvarkytuvę galima išsikviesti laikant CTRL+SHIFT paspaudus ESC mygtuką.
Eikite į „Processes“ (procesai) kortelę. Čia pamatysite visų procesų sąrašą, kurie yra šiuo metu veikiantys Jūsų kompiuteryje. Ten matysite kiekvieno proceso atminties naudojimą, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad tai retai kada turi ką nors bendro su tuo klaidos pranešimu. Tam reikia matyti virtualios atminties naudojimą.
Užduočių tvarkytuvėj paspauskite „View“ (rodymas) -> „Select Columns…“ (parinkti stulpelius).
Pažymėkite „Virtual Memory Size“ (virtualios atminties dydis) ir paspauskite „OK“ (gerai).
Dabar atsiranda „VM Size“ stulpelis procesų kortelėje. Paspauskite šio stulpelio viršų dukart, kaip apibraukta, kad būtų išrikiuota nuo didžiausios vertės iki mažiausios.
Kaip matote šiame paveikslėlyje daugiausiai virtualios atminties naudoja Mozilla Firefox, apie 237 MB, o antroje vietoje Internet Explorer apie 81 MB (KB skaičius padalintas iš 1024 bus MB skaičius). Abiem šiom programom tai yra rezultatas palikus jas savaitę neišjungus. Praktiškai bet kuri aplikacija, kuo ilgiau ją naudosit neišjungę, tuo daugiau ji naudos virtualios atminties. Kai kurios jų yra blogesnės už kitas. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl Windows tampa vis lėtesni kai juos ilgiau naudojat neperkrovę kompiuterio.
Kai identifikuojate, kuris procesas naudoja daugiau virtualios atminties nei reikia, turite nustatyti koks tai procesas. Kai kurie yra aiškūs iš kart, kaip tarkim pateiktu atveju paveiksliuke. Kiti ne tokie aiškūs. Tokiais atvejais reikia paieškoti pagal proceso pavadinimą, kam jis priklauso.
Dabar, kai jau žinote kuri programa kelia problemą, ją galima spręsti. Pirmiausia reikia pabandyti perdiegti programą iš naujo, jei tai yra įmanoma. Antras žingsnis kurį atlikčiau, tai paieška internete, gamintojo palaikymo svetainėje. Nežinant kokia programa kelia problemas, daugiau sunku parekomenduoti kitus sprendimus.