Pagreitiname kietojo disko darbą

pagal | 2011 06 12

Ilgiau padirbėjus kompiuteriu, ypač dažnai į jį diegiame bei išdiegiame naujų programų, mūsų kietasis diskas pradeda dirbti lėčiau. Taip atsitinka todėl, kad failai diske išsibarsto gabaliukais, t.y fragmentuojasi. Kompiuteris, norėdamas nuskaityti tokį fragmentuotą failą, turi jį surinkti iš gabaliukų. Tai užtrunka ilgiau, nei nuskaityti vientisą failą. Išmoksime, kaip defragmentuoti mūsų failus ir taip pagreitinti duomenų nuskaitymą iš kietojo disko.

  1. Spaudžiame START, pasirenkame All programs arba PROGRAMS, spustelime Accesories, System tools ir pasirenkame eilutę Disk Defragmenter.
  2. Atsidarius langui pele spaudžiame disko skirsnį, kurį norime defragmentuoti. Spustelėjame ANALYZE.
  3. Atsidaro naujas langelis, kuriame spaudžiame DEFRAGMENT. Prasideda defragmentacija, kuri trunka nuo keliolikos minučių iki kelių valandų (priklausomai nuo disko dydžio ir jame esančių failų fragmentacijos). Kiek procentu disko defragmentuota, galime pamatyti lango apačioje.
  4. Pasibaigus defragmentavimo procesui atsidaro langas, kuriame spaudžiame CLOCE . Kartodami 2-4 šio patarimo žingsnius defragmentuojame ir kitus disko skirsnius (jeigu jų daugiau nei vienas).
VN:F [1.9.13_1145]
Reitingas: 7.2/10 (6 balsų)
Pagreitiname kietojo disko darbą, 7.2 out of 10 based on 6 ratings
Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive
Parašykite komentarą