Užkirskite kelią USB atmintinėmis plintantiems virusams

pagal | 2010 10 02

Virusai plintantys USB atmintinėmis pastaruoju metu tapo ypač populiarūs. Prijungus USB atmintinę prie kompiuterio (ypač bibliotekose ir pan.) į jį gali prilysti begalės virusų, o vėliau prijungus tą pačia atmintinę namie prie kompiuterio – tie virusai gali užkrėsti Jūsų kompiuterį. Nuo to apsisaugoti padeda antivirusinės programos ir ši mažytė progranėlė.

Panda USB Vaccine

1. Atsisiunčiame programą Panda USB VaccineČIA (spaudžiame Free Download, truputį palaukiame, įrašome apsaugos žodžius, spaudžiame Create Download Link ir tada Download File).

2. Ant atsisiuntusio failiuko…

…spaudžiame dukart (Windows Vista ir 7 naudotojai gali būti paprašyti patvirtinimo, ar tikrai Jūs norite įdiegti programą. Spaudžiame Yes).

3.  Įsijungus įdiegimo vedliui…

…spaudžiame Next>, prie I accept the agreement padedame taškiuką – sutinkame su programos naudojimo taisyklėmis ir spaudžiame Next>, dar vienas Next>, tada padedame vernelę prie Automatically vaccinate any new inserted USB Key – visuomet kai bus įdėta nauja USB atmintinė, ji bus “paskiepyta”…

…spaudžiame Next> ir prasidės programos įdiegimas:

Pasibaigus programos įdiegimui…

… spaudžiame Finish. Panda USB Vaccine bus iškart paleista. Be to, ši programa bus paleidžiama iškart su kompiuterio įjungimu, todėl jos nereikės kaskart atskirai įjunginėti.

Naudojimasis programa:

1. Paspaudus Finish programa bus iš karto įjungta. Iš tiesų, joje nėra nieko sudėtingo. Norėdami “paskiepyti” savo kompiuterį (t.y. įdėjus diską ar USB atmintinę bus panaikintas įprastas AutoRun rėžimas: kaskart įdėjus USB arba diską iššoksta lentelė, kurioje Jūsų Windows’ai klausia ką norite daryti su šia laikmena, paskiepijimas tai panaikins, nes šis AutoPaleidimas yra tobulas dalykas virusams iš USB atmintinės į kompiuterį “persikelti”) spaudžiame mygtuką Vaccinate computer:

Jūsų kompiuteris bus akimirksniu “vakcinuotas”.

2. Norėdami paskiepyti savo USB atmintinę (bus pakeistas autorun.inf failiukas, kurį dažniausiai pakeičia virsuai ir taip plinta į kompiuterį) įdedame ją į kompiuterį ir programoje spaudžiame Vaccinate USB.

Štai ir viskas. Ir Jūsų kompiuteris, ir Jūsų USB atmintinės dabar yra paskiepytos ir iš jų į Jūsų kompiuterį nebegalės įlisti jokie virusai.

Šaltinis: kompiuteriupatarimai.blogas.lt

VN:F [1.9.13_1145]
Reitingas: 0.0/10 (0 balsų)
Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive
Parašykite komentarą