Kaip suformatuoti kietąjį diską?

pagal | 2011 12 28

Šioje pamokoje išmokysime Jus formatuoti kietąjį diską, USB atmintinę ar atminties kortelę per Windows operacinę sistemą. Jei viena iš šių laikmenų turi savyje virusų, šiukšlių, ar tiesiog iš niekur nieko pradėjo dingti vieta, tai reiškia jog laikmenoje susikaupė daugybė klaidų. Kartais, nė vienos iš šių problemų  tikrai nepašalinsime vien klaviatūros mygtuku Delete, dėl to mums į pagalba ateina Windows operacinėje sistemoje esanti funkcija Format… Jos pagalba galėsime ištrinti visus failus, pašalinti virusus ir taip paruošti laikmeną naujam naudojimui.

1 žingsnis. Visų pirma einame per darbastalį arba per Start juostą į My Computer.

2 žingsnis. Išsirenkame laikmeną (kietojo disko skirsnį, USB atmintinę ar atminties kortelę), kurią norime formatuoti ir spaudžiame dešinį pelės klavišą ant laikmenos ikonos. Pasirenkame eilutę Format… .

3  žingsnis. Iššokusioje lentelėje galite pasirinkti ties eilute File system, kokia failų sistema norite suformatuoti laikmeną. Taip pat galite pasirinkti funkciją Quick Format. Su ja laikmenos bus suformatuotos greičiau, tačiau ne taip gerai kaip formatuojant be šios funkcijos. Formatavimo greitis skiriasi net keliomis dešimtimis kartų. Jei viską pasirinkome, spaudžiame Start mygtuką.

Kai paspausime Start mygtuką, mūsų dar kartą paklaus ar tikrai norime tai daryti, nes visi duomenys esantys laikmenoje dings. Jei viskas gerai spaudžiame OK.

4 žingsnis.  Jei iššoksta lentelė su užrašu Format Complete. reiškiasi formatavimas baigtas sėkmingai.

Pastaba: Jums nepavyks per Windows operacinę sistemą formatuoti sisteminio disko, dėl to lange iššoks klaidos pranešimas. Jei norite formatuoti diską, kurioje yra įdiegta operacinė sistema, Jums reikia tai padaryti prieš įdiegiant naują operacinę sistemą.

Hardas.lt

VN:F [1.9.13_1145]
Reitingas: 10.0/10 (2 balsų)
Kaip suformatuoti kietąjį diską?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive

1 komentaras

  1. Gintarasss

    Sweiki ..man kazkodel nepasijungia WD.. kietasis diskas.. nusipirkau 1,3 TB.. kietaja diska.. viskas veike kuo puikiausiai,, bet viena diena ysijungiu ir raso suformuokite diska G .. suformavus man jy .. ir toliau neleidzia nieko daryti ir nerodo kad isviso yra kas nors..o ten mano visas gyvenimas surasytas ..nuotraukos ir visa kita.. ar galit padeti.. prasau.. kas cia man gal buti .. :(((((

    VN:F [1.9.13_1145]
    Įvertinimas: 4.0/5 (3 balsų)Parašykite komentarą