Jeigu kaista jūsų nešiojamasis kompiuteris

pagal | 2010 09 28

Asus Z53

Pastaruoju metu pastebėjau, kad mano sesės notebook’o Asus Z53Sc aušintuvas visada sukasi labai aukštomis apsukomis, aušintuvo keliamas garsas užgoždavo net grojančią muziką, o jo ūžimas girdėdavosi pirmame aukšte, taip pat kompiuteris labai kaisdavo, praktiškai jį laikyti ant kelių buvo neįmanoma, nes darydavosi karšta. Juk čia vistiek kažkas ne taip! Nusprendžiau patikrinti kompiuterio temperatūras.

Everest CPU temperatūra

Temperatūros gerokai viršydavo ribas, nes normali CPU temperatūra idle rėžimu yra ~50 °C, o GPU ~60 °C. Supratau, kad kažkokios problemos su kompiuterio aušinimu, nors aušintuvas ir sukdavosi aukštomis apsukomis, jis vistiek negalėdavo numušti aukštos CPU ir GPU temperatūros. Atsukau kompiuterio dugną, aušintuvą ir štai ką pastebėjau:

Asus Z53

Visi radiatoriaus tarpai buvo užsikimšę dulkėmis, todėl aušintuvas negalėdavo nei įtraukti nei išpūsti oro ir ataušinti įkaitusio radiatoriaus, todėl kompiuteris baisiai kaisdavo. Tokią problemą išsprendžiau greitai, dulkes išpūčiau kompresoriaus pagalba. Paprastam žmogui tai padaryti gali būti kėblu, nes tokį daiktą retas kuris turi savo namuose, o taip paprastai prie pačio radiatoriaus neprieisi ir jo neišvalysi, su siurbliu neišsiurbsi. Kai radiatorius jau išvalytas:

Asus Z53

Dabar liko kompiuterį surinkti ir po 1h darbo su kompiuteriu patikrinti jo temperatūras. Atrodo menkas čia daiktas tas užsikimšęs radiatorius, bet po jo išvalymo CPU temperatūra krito ~35 °C, o GPU ~ 20 °C, taip pat esant mažoms temperatūroms aušintuvas sukasi labai mažomis apsukomis, todėl jo staugimo nebesigirdi, o kompiuteris nebekaista, tad laikydami jį ant kelių jų nenusideginsime :)

Everest CPU temperatūra

Jeigu pastebėjote, kad jūsų notebook’as pradėjo nežmoniškai kaisti, laikant jį ant kelių darosi karšta, o klaviatūra pasidarė kaip kaitinimo lenta, gali būti, kad jūsų kompiuterio aušintuvas ar aušintuvo radiatorius užsikimšo nuo dulkių ir jį nedelsiant reikėtų išvalyti.

Autorius: Lukas Šidlauskas .

VN:F [1.9.13_1145]
Reitingas: 6.0/10 (3 balsų)
Jeigu kaista jūsų nešiojamasis kompiuteris, 6.0 out of 10 based on 3 ratings
Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive
Parašykite komentarą